Devlerin aşkı film | Devlerinaski.com Devlerin Aşkı Devlerinaski

Devlerin aşkı FilmAh be yeşilçam sen nelere kadirsin. Nerede kaldı şimdi o eski filmler. günümüz filmlerine bakıyoruz hep bir eksik hep bir yarım hep bir aksaklık, Halbuki eskiden devlerin aşkı filmi vardı biz aslında sevgi aşk terimlerini orada öğrendik. Biz uzun zaman sonra yeşilçamdaki oyunculuklar. bir Kemal Sunal bir Türkan şoray bir kadir inanır bir ibrahim tatlıses bir adile naşit ve ismini sayamadığımız niceleri ne filimler çekildi. Ne güzel günler oldu.       Buğun sitemizi açmamıza ve bize isim hayali olan sitemiz devlerin aşkı kullanım amacı ve filmden bir kaç kesit paylaşmaya karar verdik.

Devlerin aşkı

Devlerin aşkı

 

Aslında bir aşk nasıl başlar bir Dev nasılda sever dimi aslında isim Dev kelimesinden geliyor. hani derler ya Öyle bir dev görüntüsünde ki aşık oldum. Aslnda bizde Devlerin aşkı kelimesine buradan baktık ve ismimizi böyle kurmaya karar verdik. Film 1978 yılının bir bahat akşamında başladı Filmde Türkan Şoray : Süreyya karakterinde Kadir inanır ise Tarık bu birbirini çok seven çift filmin başladı ve daktilo sesi ile irkiliyoruz. bir de müzik sesi yok mu bizi bizden alan,

Devlerin Aşkı Büyük olur

Devlerin Aşkı Büyük olur

 

Devleri Aşkı büyük olur

Kadir inanır suikast iddası ile öldürmekten suçlanmakta ama hal gerçekte böyle değil. süreya bey için dua ediyorlar ve kurtulması için dua edildi. Süreyya bey kurtuldu ve kadir inanır’a adamlarını gönderir. ve suikast olmadığını basit bir kaza olarak tanımlanıyor. Tabi oradaki polisler suikast iddalarına devam etmekte. basın toplantısının bittiğini ve orada, Tıbba saygı delikanlı sözünü kullanmakta, daha sonra kadir inanır ile görüşmelerinde yaklaş delikanlı hayatımı kurtardın al önceki randevuları iptal edin bir delikanlıya para verir. Ama kadir inanır parayı beğenmez ve ben daha fazlasını isterim. Saltanatına göre hayatın pek ucuzmuş der. ve bir gülümseme alır ortalığı, ve kadir inanır devlerin aşkı filmi burada başlamakta. borçlu kalmayı sevmem diyerek Avni çarmıklı ziyafetine gider. burada filmde ilk kez kadir inanır ve türkan şoray karşılaşır. Tamir malın fiyatını yükseltir, oysa ucuz mala her zaman alıcı bulabiliriz. replik yapılmakta ocakta duman madeni olduğunu ve iyice arastırılması ister. hadi gel sevgilim devlerin aşkı var.  Aslında şimdiye kadar hep kadir inanırdan devlerin aşkından bahsettik burada asıl ismi Tarık olmakta ve parton eşinin çaldığı, gitar, nefret etmekte ama şimarık kadın böyle yaptı ve gitar denize atıldı.

Üzgünüm, Kahrolsun o Kadın.  Benim yüzümden gel bu olayı viski ile kutlayalım sözü burada başlamakta seni etkileyen kadını merak ettim tabiki Devlerin aşkı böylesi daha iyi ne bir kadın nede mazi, beni tanıştıgımız gün dogmuş sayabilirsin.

Avni bey eski bir dost yorgun görünüyor bana bir şirket mi gerek ? ucakta yer ayırtılıp transfer nasıl yapılır bunun peşinde olan Tarık Roma’ya vardı. Eve gitmeye ugraşan tarık hoş geldin, Seni bekliyordum. İyi haberler ve olumlu karşılamada kontratlar verilir. merhaba kelimesini duyduğunda devlerin aşkı başlar Türkan ile karşılaşırlar. Sizden çok bahsettiler bu evde çok duydum sizi izninizle. diyerek ters bir duruş ve acele etmekte bu aksam beraber olmak isteyen iş ortağı ters olmakta. ve işimize kadın olmaz dediğinde bunu seviyorum der, peki, bunu göndermeye ne kadarlık bir çek vermeyi düşünüyorsun diye ekler.

Devlerin aşkı

Devlerin Aşkı

Hayatımı kurtardı. bu benim tek dostum diyen, Avni Türkan ile aralarında elektiriklenme olur, Tarık yakışıklı. Türkan ise gayet güzel ve çekici bir kadındır. gece sonunda birlikte alkol alan Türkan ve Tarık tanışırlar Süreyya bey ve bayan felan filan banada bir içki söylermisin viski lütfen der. daha sonra Türkan yok deme bana sen derman gibisin istesen canını verisin, olamam ben artık eskisi gibi olamam ben artık eskisi gibi iş işten geçti benimde gözüm artık açıldı her yanıma kısmet açıldı, herşeyimi aldın herşeyimi kararttın isimli şarkı müzik söylemekte burada, Tarık Kendini kaybetme noktasına gelir, Gülmek bitmez.

 

Düşmanını parçalamak için iki yol vardır. ya dostunu parçalıcaksın veya kendini iki şekilde yok edebilirsin Devlerinaski burada yanılıyorsun ben sana iş değil ortaklık. teklif etmekteyim bir dakika teklifimi red ediceksin ama bir gün evet demek için kendin geliceksin, en akıllınız bile aptalsınız, her kapının bir anahtarı vardır, bu anahtarda kadındır der, ve Tarık Türkanı seviyor diye fısıldar ve patron şok olur kadın gözü asla yanılmaz.ve patron Türkan’ı kaçırmaya karar verir. Türkan’ı eve aldıktan sonra, Rahatınız için tüm güvenlik önlemleri alındı telefon gürültü yapan birşey ! Süreyya’nın eski bir dostuyum siz yanlızca kıymetli bir dostumsunuz, ünlü iş adımı Süreyya’yı aramaya başlar ve gazete televizyonda ilan vermeye başlar. Türkan için paha biçilmez ve insan sizin için canını bile verir. Tarık aranır ve söylediklerimi kimseye söyleme yarın gel, konuşalım der. Tarık yanlış numara der ve parayla satın alamadım ama insanları paradan çok daha değerli şeyleri alabilirsin. Bir insanı satın almak için para olmazsa başka bir şey alırsın, Tarık Türkan için çalışma teklifini kabul eder.ve ilk Devlerinaski burada hislenir. Sana güveniyor inanıyorum söümü tutucam der. Tarık Süreyya bey ile görüşür. Tarık işi bırakır ve rakip firma ile işe başlar. nerede olduğunu soran patrona avni beyin yanında der. şaka yapıyorsun der inanmaz ama ne fayda, yapamazsın der ama sen yapamazsın bunu der defol. kelimesini kullanır. Türkan Tarık ile konuşmak ister.

Neresinden başlanır bilinmez ama belki zamanı unutup geriye dönmeni istiyorum. der ama bunları söylemek için mi çagırdın diye sorar. Beni ne kadar çok sevdiğini bugün anladım Beni kurtarmaya geldiğinde bana sarıldığında bana titrediğini hissettim tıpkı eskisi gibi söylesene yalan değil mi artık bende çok zengin olurum. Yalan sen bunları para için yapamazsın der ?

Eski Türkan gibi gözü yükseklerde gözü parada olan. Film İstanbul Sarıyer civarında olmakta Holding sigorta istemez der ve para ile gemi suya indirir. Gemi ismi ise Süreyya’dır. ve Avni’nin gemisi batar. Türkan kendini alkol verir. Müzik söylemeye devam eder : Fark etmez yaşamak, ben dert, ben aşk, sarhoşuyum, der hayat bu şansın hep açık olsun….

 

Tarık o sırada izler : Türkan’ı ve tokat atıp Tarık Türkan’ı kolundan tutar adı falan filan der. daha hızlı müzik çal der Türkan ben her gece başka, bir yerde, eriyorum Firuze, isimli parça ile devam eder.ve eski kitaplar gelir Bu Resme bak bunu nereden buldun sen bu fotoğraftaki kız fahişe’sin der ya bunu gördün mü ? Bunu’da okudun mu ? ben senden her gün biraz daha nefret ediyorum… Defol.!

Bunu duyan ve ağlayan Türkan Tarık’a sarılır. Tarık Türkan der ve sarılır Tarık’a ağlarlar. birlikte…

Artık Avni ile konuşmak gerekir ama Avni, Almanya’dan erken döner.  Tarık’ı seviyorum diyen Türkan benden hiç kimse hiç bir şey alamaz der. Silahlar ateşlenir, Türkan kaçar Avni ise arkasından…

Devlerin Aşkı Final

Devlerin Aşkı Final

Tarık ile Türkan araba ile Yeşil köye gelir. ve kaçarlar, Türkan’ın eski sevgilisinin adamları peşindedirler. Tarık Kaptan’la konuştum der agızında sigara ile gemi ile kaçmaktır niyetleri, Ama onları başka bir süpriz bekler. Devlerin Aşkı o gece sabaha kadar sevişirler.

Sabah Sevgilisinin adamları : Etrafı sarar, ve Türkan gelinlik Kadir ise damatlık giyer : eski sevgili silaha davranır. ve adamı gidiyorlar der. Tarık ise silahı eliyle yiter.. Patron adamı gidiyorlar patron ise bırak gitsinler der. Devlerin aşkı böyle işte..

Filmi yazılı olarak böyle tabi bir çok anlamları var ama devlerin aşkı müzik film kitap bir çok anlamları var bizde buradan ilham alarak bu siteyi 1997 yılında açtık.

Film 1 saat 19 dakika yani toplam olarak 79 dakikadır. aynı zamanda renkli ekran filmi, olaması sebebiyle o zamanlarda bilinen akün film tarafından yayımlandı.

Benzer Yazılar

Murat Yaprak feat Sevda Özkaran Devlerin Aşkı

Bu Sayfada bulabililirsiniz : Devlerin Aşkı, Murat yaprak kimdir, Sevda Özkaran Kimdir ?, Devlerin Aşkı Murat Özkaran İndir, Devlerin aşkı indir, Devlerin aşkı kim Söylüyor,Devlerin Aşkı Sevda Özkaran yeni, İstanbul devlerin aşkı müzik şöleni başladı. Devlerin aşkı büyük olur diyerek besteci sezen Gürel’in bestesi dilden dile dolaştı. kadir inanır, Türkan şoraydan devam eden beste artık...

Devlerin Aşkı büyük olur Şarkı Sözü

Devlerin aşkı Büyük olur şarkı Sözleri Sanatçı Cahit Berkay bestesi olan devlerin aşkı şarkı sözleri sizlerle kadir inanır devlerin aşkı filminde ki müzik itibari ile bestelendi. Daha sonra beyazlı Seden GÜREL söylemiştir, son zamanlarda tekrar hit kazanmakta olup, Sözü ve bestesi şu şekildedir. Devlerin aşkı, Devlerin aşkı Şarkı Sözleri, Devlerin aşkı besteci, Devlerin aşkı kim söylüyor, gibi...
 • Selin

  Merhaba. Filmi izledim. Neredeyse bütün Filim yazmışsınız. Özet geçsen daha iyi olmazmıydı ?
  Devlerin aşkı filmini bende çok sevdim. ama baya eski, ve kısa bence en kısa zamanda daha iyi bi şekilde yapılmalı. aynı zamanda sizde haklısınız film gayet güzel ve kitap roman. şarkı içeriklerini de paylaşmanızda fayda oldugunu görüyorum şimdiden selamlar.
  Sitenizde dikkatimi en çok çekende isminin devlerin aşkı olması satmayı düşünürmüydünüz selamlar.

  Cevapla
  Tarih: 1 Mayıs 2016 by Selin
Makale'ye Yorum Yapın

SPONSORLAR

FACEBOOK TAKİP EDİN